Kategórie
 
 
 
 
 

Dámske espadrilky

 
 
Sphinx filter parametrov
Cenová hladina
 
 

Dámske espadrilky - ideálne na leto

Espadrilky vznikli v Španielsku. Ich názov pravdepodobne pochádza z trávy, z ktorej je povraz tkaný, pretože podrážky v espadrilkách sú tiež splietané z celulózových vlákien. Niektoré z espadriliek pokrývajúce nohu sú zvyčajne vyrobené z tkaniny, aj keď sa môžeme čoraz častejšie stretávať s espadrilkami vyrobenými z iných materiálov. Bez ohľadu na to, z čoho boli vyrobené, sú espadrilky veľmi ľahké dámske topánky. Preto nie je prekvapujúce, že sú už roky jedným z najobľúbenejších letných topánok. Okrem toho, espadrilky sú skvelé topánky pre ľudí, ktorí nechcú chodiť s odhalenými nohami, alebo ich nemôžu nosiť, napríklad z dôvodu pravidiel na pracovisku. Na samom začiatku mali byť espadrilky alternatívou k sandálom. Rýchlo sa však stali dokonalou mestskou obuvou.

 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

K čomu nosiť espadrilky? K šatám, nohaviciam ... v jednom slove: ku všetkému.

Espadrilky sú topánky, ktoré nájdete v každej kombinácii. Sú skvelou voľbou pre príležitostné štylizácie. Hodia sa k elegantný outfitom, najmä k jemným, napríklad plátenným nohavicam alebo šatám. Avšak, ak dávate prednosť voľnému mestskému štýlu, môžete k ním nosiť džínsy, alebo joggery a tričko. Espadrilky sú na leto tiež skvelým doplnkom dámskych oblekov. Ako vidíte, espadrilky sú extrémne všestrannou obuvou, ktorá - ak sa dobre používa - môže dodať celému štýlu ľahkosť.

 

Ako čistiť a obnovovať espadrilky?

Po zakúpení espadriliek často vzniká otázka, ako sa o ne starať každý deň. Jednoduché vloženie do práčky môže byť pre nich katastrofálne. Zatiaľ čo horná tkanina dobre zvládne kontakt s vodou, opletená podrážka by nemala byť vystavená vode. Preto pri čistení espadriliek stojí za to použiť mierne navlhčené kefky s práškom alebo tekutinou na obuv. Každý deň je dobré používať aj leštiaci prostriedok na topánky, ktorý bude udržiavať vaše topánky neustále voňajúce neutrálne.

 

Prečo stojí za to zakúpiť si espadrilky?

Je ťažšie nájsť pohodlnejšie a ľahšie mestské topánky na leto. Viazané espadrilky veľmi dobre nahrádzajú dámsku športovú obuv vo svojich funkciách a zároveň vyzerajú oveľa ľahšie. Ani najdlhšie prechádzky v espadrilkách nie sú veľkou výzvou. Ak máte radi topánky trochu vyššie, to nie je ťažké - stačí si vybrať espadrilky na klinovom opätku, ktorý vám pridá niekoľko centimetrov, a budete sa stále tešiť pohodliu, ktoré poskytujú.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia