Kategórie
 
 
 
 
 

DÁMSKE PLAVKY

 
 
FILTROVAŤ
Cenová hladina
 
 

Gabbiano – plavky v Modanoemi

 

Každý z nás chce na pláži oslniť. Práve preto by mali byť plavky nie len pohodlné, ale aj štýlové. Na našom e-shope nájdete najkrajší výber plaviek Gabbiano, v ktorých sa zaručene budete cítiť príjemne na pláži aj vo vode. Prvé bikiny predstavil Louis Reard v roku 1946 a odvtedy prešli dlhú cestu, aby vyzerali tak, ako vyzerajú dnes. Pojem bikiny pochádza z názvu atol Bikiny, čo je súčasť Marshallových ostrovov, kde v 40. a 50. rokoch dopadlo až 67 atómových bômb. Od samého začiatku sú bikiny veľmi populárne a v priebehu rokov boli predstavené tisíce modelov rôznych farieb, strihov a metód viazania.

 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

História plaviek – od ľanového odevu až po bikiny

Používanie plaviek v minulosti úzko súvisí s náboženským teóriami. Prvé plavky, ktoré predstavovali ľanové šaty a košele, mali jednoducho chrániť telo pred očami ostatných. Objavili sa vtedy, keď nahé kúpanie prestalo byť tolerované. Problém s plavkami, alebo skôr ich nedostatok, sa objavil v 18. storočí. V tom čase sa to však riešilo oddelenými zónami pre dámy a pánov. Napriek tomu, odevy použité vo vode zakrývali telo od krku až po členky. Zmeny sa začali vykonávať až o storočie neskôr – plavky sa začali skracovať. Na jednodielne plavky, ktoré vyzerali ako spojená blúzka a šortky, sa čakalo do roku 1912 – vtedy sa plávanie stalo olympijskou disciplínou. Netrvalo dlho a o 15 rokov neskôr sa na výrobu plaviek začali používať syntetické materiály, ktoré sa rýchlo ochladili a zaručili pohodlie pri plávaní. Podobne sa vyrábajú plavky dodnes.

Plavky - športové alebo elegantné? 

Výber plaviek závisí od ich využitia. Ak si neviete predstaviť ležanie na pláži a plávanie patrí k vašim najobľúbenejším aktivitám, rozhodne sú pre vás športové plavky tou správnou voľbou. Pokiaľ chcete byť sexy a oslniť každého svojim vzhľadom, potom sú pre vás bikiny Gabbiano dokonalé. Môžete si k nim obliecť letné šaty, sukňu, či si vybrať trendy kabelku.

Plavky v Modanoemi

Plavky z nášho e-shopu nie sú len štýlové, ale vďaka použitiu vysokokvalitných materiálov sú aj veľmi pohodlné. Plavky sú vyrobené z kvalitných talianskych tkanív. Máme celú škálu veľkostí, takže si ľahko vyberiete ten správny model pre vašu postavu. Vyberte si teda svoje ideálne plavky a odštartujte leto!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia