Kategórie
 
 
 
 
 

DÁMSKE SUKNE, KRAŤASY

 
 
FILTROVAŤ
Cenová hladina
Farba
Špeciálne skupiny
Filtrovanie podľa špeciálnych skupín
Dostupnosť
Filtrujte podľa dostupnosti produktov
Veľkosť
 
 

Dámske sukne - história

História sukní je zrejmá. Hoci dnes je to predovšetkým ženský odev, na samom začiatku svojej existencie nosili sukne len muži. Ženy sa museli uspokojiť s dlhými, často nepríjemnými šatami. Predovšetkým preto, že sukňa samotná bola pokrývkou len od pása nadol, čo bolo postačujúce pre mužov. Medzitým sa ženy zamýšľali ako by zakryli hrudník, aby mohli nosiť sukňu. Takže až kým šaty neboli rozdelené na sukne a korzety, dámske sukne v skutočnosti neexistovali. Ani po tomto čase však popularita dámskych sukní nebola veľká. Ich história sa začala až začiatkom dvadsiateho storočia, kedy boli veľmi populárne aj vysoké podpätky. V priebehu rokov sa dĺžka sukne trochu skrátila. Na začiatku vládli dlhé sukne, zvyčajne modely sukní, ktoré sa dotýkali členkov. Neskôr, okolo dvadsiatych rokov minulého storočia, stredne dlhé sukne a dokonca aj sukne po kolená. Na samom začiatku zvíťazili ceruzkové sukne a sukne rozšírené boli o niečo vzácnejšie. Aj keď sa tiež zmenili, keď v päťdesiatych rokoch prišiel čas prosperity. V tej dobe sa návrhári prestali obmedzovať materiálmi a popularita skladaných sukní bola získaná s extrémne širokým okrajom.

 
 
Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť:
 
Ušetríte: 35 %
Dámske denim kraťasy G3365C
Akcia

Dámske denim kraťasy G3365C

19,98 € 12,99 €
Ušetríte: 28 %
Dámske denim kraťasy G3377M
Akcia

Dámske denim kraťasy G3377M

22,21 € 15,99 €
Ušetríte: 28 %
Dámske denim kraťasy G3358M
Akcia

Dámske denim kraťasy G3358M

22,21 € 15,99 €
Ušetríte: 25 %
Dámske denim kraťasy G3357-13C
Akcia

Dámske denim kraťasy G3357-13C

19,99 € 14,99 €
Ušetríte: 25 %
Dámske denim kraťasy G3357-12B
Akcia

Dámske denim kraťasy G3357-12B

19,99 € 14,99 €
Ušetríte: 43 %
Dámska biznis elegantná jemne modrá sukňa ESS100M
Akcia

Dámska biznis elegantná jemne modrá sukňa ESS100M

29,99 € 16,99 €
Ušetríte: 43 %
Dámska biznis elegantná béžová sukňa ESS100BE
Akcia

Dámska biznis elegantná béžová sukňa ESS100BE

29,99 € 16,99 €
 
 

Moderné sukne - midi, maxi a mini

Dĺžka sukne dnes nezávisí od prijatých sociálnych noriem. To je dôvod, prečo si môžeme dovoliť, aby naše šatníky zahŕňali ako sukne midi, mini sukne, tak aj členkové sukne. Neexistuje žiadny limit, pokiaľ ide o tvary. Aj sukne s vysokým pásom sú obľúbené najmä pre formálnejšie podujatia, ako aj pre modelky. V dosahu máme sukne s flounces, pruhy a tiež s strapcami. Obmedzenia sa nepredpokladajú ani z hľadiska dizajnov. Sukne s pruhmi, plédmi alebo bodkami. Móda sa tiež vracia - populárne v osemdesiatych rokoch – sú trendy opäť. Medzi použitými materiálmi existuje aj sloboda. Môžeme sa stretnúť s džínsovými sukňami, šifónovými sukňami, rovnako ako z tenkej bavlny a mnoho ďalších textílií. Môžu byť nosené nepretržite po celý rok, aj keď je potrebné pripustiť, že sukne na leto sú najobľúbenejšie. Môžete ich nosiť so sandálmi, žabkami, ale aj teniskami a botaskami. V chladnejších dňoch môže byť sukňa doplnená o sveter.

 

Dámske kraťasy

Zaujímavé je, že šortky mali svoj začiatok aj v šatníku mužov. Len to, že nemali funkciu vrchného ošatenia ale spodnej bielizne. Časom, spolu s postupným skracovaním dĺžky dámskych nohavíc, sa šortky stali perfektnými nohavicami na leto, najmä na pláži. Pohodlné a krátke, kombinujú výhody krátkych nohavíc a mini sukní. Okrem toho, nohy rovnomerne opálené vyzerajú skvele, takže je ťažké nemilovať ich. Hoci sú vyrobené z rôznych materiálov, najčastejšie nájdete džínsové šortky. Sú tak pohodlné, že inšpirácia obyčajných nohavíc z tohto materiálu znamenala, že dámske kraťasy tiež prevzali ich funkčnosť v podobe niekoľkých vreciek, čo je potrebné, ak nechceme odísť s kabelkou alebo batohom. V poslednom čase sa módne dámske šortky s módnym pásom stali módne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia