Kategórie
 
 
 
 
 

Dámske rifle

 
 
FILTROVAŤ
Cenová hladina
 
 

Dámske rifle – kedysi a dnes

Dámske rifľové nohavice neboli pre trh  známe až kým spoločnosť Levi Strauss & Co nezačali revolúciu v dámskej móde. Vzhľad dámskych rifľových nohavíc bol spočiatku považovaný za škandál a vrchol nevkusu. Džínsy boli spočiatku vyrábané najmú pre robotníkov. Ich materiál bol pevný, tuhý a najmä trvácny. Boli označované ako pracovné oblečenie vhodné iba pre namáhavé povolania a preto sa vôbec nespájali so ženským pohlavím. V roku 1934 sa všetko zmenilo, kedy sa dámske rifle začali považovať za symbol boja o rovnoprávnosť. Inak sa to ani nedá nazvať. Bol to prelom, ktorý síce spôsobil veľké kontroverzie, no tento nápad ale aj výrobca zotrvali na trhu. Mnohé ženy boli nadšené možnosťou nosenia nohavíc, ktoré boli určené len pre mužov. Iným, sa zasa pozdávala myšlienka nosenia riflí najmä vďaka praktickým riešeniam, nakoľko toto oblečenie bolo nesmierne pohodlné. Vďaka všetkým týmto názorom, sa myšlienka o dámskych rifliach začala pomaly rozrastať, až pokiaľ sa tento odev nestal jedným z najpopulárnejších a nadčasových odevov dámskeho šatníka.

 
 
Vyberte si z ponuky
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Dámske džínsové nohavice – veľký úspech no s ťažkým začiatkom

Ako roky plynuli, továrne začali vyrábať čo raz viac a viac modelov a typov dámskych rifľových nohavíc. Tieto nohavice boli postupne a stále častejšie preferované ženami. Okrem jednoduchých strihov a tuhých materiálov sa začali objavovať aj pohodlnejšie, mäkšie a pohodlnejšie dámske rifle, ktoré sa časom začali šiť tak, aby dôkladne zdôraznili dámske krivky a krásne ladili s rôznymi štýlmi dámskych outfitov. V určitom okamihu prestali byť dámske džínsové nohavice spájané iba s pracovným odevom, naopak, čo raz viac sa začalo objavovať na predajných pultoch množstvo rôznych štýlových návrhov, ktoré boli určené len pre dámy. Napokon dámske rifle zožali veľký úspech a prežili, vďaka čomu sa dnes považujú u žien za najčastejšie vyberané nohavice.

Dámske rifle s otvormi a trhaním – horúci HIT dnešnej doby

Pri pohľade na nie tak vzdialené obdobie, v ktorom sa potrhané rifle považovali za opotrebovaný kus, ktorý musel byť hneď vymenený za nový, sa doba dramaticky zmenila. V súčasnosti sú dámske odevy známe rôznymi doplnkami ale aj „schválnymi“ vadami ako sú diery alebo prešúchaný vzhľad. Dámske roztrhané rifle sú hitom, ktorý oslovil nesmierne množstvo žien, čo spôsobilo v súčasnosti to, že diery alebo prešúchanie sú indikátorom dobrého vkusu a orientácie v móde, a nie znakom opotrebovaného materiálu.

Čierne dámske rifle – najväčší konkurent modrej klasiky

Čierne džínsy s dierami stoja v pozícii, kedy je možné povedať, že určite nikdy nevyjdú z módy. Sú rovnako, pevné pohodlné a jemné ako aj ich predchodcovia v pôvodnej farbe a tvare. Farebné džínsy sa stali konkurenciou k pôvodnému modrému materiálu a zároveň poskytujú možnosť zdôrazniť Váš štýl. Čierna je veľmi klasická farba, zdôrazňujúca eleganciu a štýl. Okrem toho sa vyznačuje určitou univerzálnosťou, čiže je veľmi jednoduché ju zakomponovať do akéhokoľvek outfitu. Čierna nepopierateľne opticky zužuje a dodáva vybranému outfitu štýl. Zároveň vyzerá skvele v kombinácii prakticky s akoukoľvek farbou.

Pri prezeraní našich dámskych riflí, by Vás mohla zaujať aj ponuka v nasledujúcich kategóriách: dámske bundy, dámske šľapky, dámske vesty, tuniky, dámske mikiny, šaty, dámske čižmy, kožušinové vesty

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia