Všetky objednávky prijaté od 27.6.2024 budú odosielané 31.7.2024
🕒 z dôvodu sťahovania skladových priestorov. Ďakujeme za pochopenie.

AKO SA OBLIECŤ NA KRST?

AKO SA OBLIECŤ NA KRST? AKÝCH PRAVIDIEL BY STE SA MALI DRŽAŤ?

 

Ak sa chystáte na krst máme pre vás niekoľko rád a tipov ako sa správne obliecť. Ide o podujatie v rodine, kde sa oslavuje chvíľa kedy je dieťa začlenené do duchovného spoločenstva a preto je vhodné zvoliť si na túto príležitosť niečo elegantné. Takáto udalosť v rodine je tiež príležitosťou pre pamätné rodinné fotografie a preto by mal byť Váš outfit dokonale premyslený.  

 

Hlavnou zásadou ako sa obliecť na krst je zachovanie elegancie a vážnosti kvôli obradu krstu v kostole. Preto je vhodné zvoliť si niečo elegantné a minimalistické. Najdôležitejšou osobou je dieťa a preto by malo byť aj stredobodom pozornosti. Odporúčame si preto zvoliť tlmené odtiene, jednotné textúry a minimum potlačí a dekorácií. Tiež by sme mali myslieť na voľbu vhodného materiálu, pretože ten často určuje estetický efekt výsledného outfitu. Kvalitné materiály nám poskytnú komfort pri nosení.

 

Dámske čižmy

Topánky na podpätkoch

 

AKÝ OUTFIT JE VHODNÉ SI OBLIECŤ NA KRST?

Prvú možnosť ktorú Vám predstavíme je dámsky kostým v kombinácii s nohavicami alebo sukňou. Je to univerzálna a osvedčená voľba na takúto príležitosť. K tomu si stačí zvoliť košeľu alebo elegantnú blúzku a outfit je hotový. Nohavice si môžeme zvoliť s vysokým pásom v štýle chinos alebo veľmi trendy zvonové nohavice. Košeľa pod sakom môže byť aj klasická biela. Táto košeľa by mala byť súčasťou šatníka každej ženy,kvôli tomu, že ju kľudne môžeme doladiť aj k outfitom na iné príležitosti. Túto sezónu sú veľmi trendy aj košele so zaviazanou mašľou pri krku, ktoré sú ako stvorené na krst. K takejto košeli si môžeme zvoliť ceruzkovú sukňu s vysokým pásom a dĺžkou tesne nad kolená.

 

Biele čižmy

Dámske overaly

 

AKÉ TOPÁNKY SI ZVOLIŤ K ČIERNYM ŠATÁM?

 

Ďalšou možnosťou ako sa obliecť k príležitosti krstu sú nadčasové „malé čierne“ šaty. V kombinácii s nadrozmernou bundou budú vyzerať veľmi trendy. Tiež nesmieme vynechať ani dámsky overal, ktorý je módnym hitom tohto roku. Overal je určitým spôsobom odvodený od dámskeho kostýmu kvôli tomu že sa vyznačuje elegantnosťou, veľmi pekne formuje telo a pri nosení je mimoriadne pohodlný.

 

PRI VOĽBE OUTIFTU NA KRST STOJÍ ZA TO VENOVAŤ POZORNOSŤ FARBÁM A DOPLNKOM

Na krst by sme si mali vyberať skôr oblečenie v tlmených a klasických farbách. Odporúčame skôr svetlejšie farby. Veľmi pekne pôsobia aj šaty v pastelových farbách: jemné modré, svetloružové alebo pastelovo fialové. Budú dokonale ladiť k atmosfére slávnostnej udalosti krstu. Ako obuv si môžeme zvoliť elegantné čižmy na vysokom podpätku alebo členkové topánky na stĺpovom podpätku. Poslednou bodkou sú doplnky v podobe jemných šperkov alebo listovej kabelky.