AKO VYBRAŤ DOKONALÝ ROZMER DÁMSKYCH NOHAVÍC?

AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ DÁMSKYCH NOHAVÍC

Pri výbere správnej veľkosti sú rozhodujúce dva rozmery – boky a pás. Najdôležitejšie je skontrolovať ich veľkosť. Na to budete potrebovať klasický krajčírsky meter. Je dobré vedieť, že obvod pásu meriame v jeho najužšom bode. V prípade bokov je to presne naopak a teda je potrebné boky merať v najširšom mieste. Znalosť Vašich rozmerov pomôže pri výbere správnych nohavíc.

AKO ČÍTAŤ DÁMSKE ROZMERY

Čítanie dámskych veľkostí môže byť o niečo ťažšie. Na štítkoch – vedľa štandardných veľkostí nájdeme označenia „W“ a „L“. Práve vďaka nim dokážeme nohavice dokonalo prispôsobiť aj bez skúšania. Napríklad pri online nakupovaní. Písmeno „W“ z anglického slova „width“, čo znamená šírku a v tomto prípade obvod pásu. Písmeno „L“ znamená dĺžku ( z anglického slova „lenght“) čiže ide o dĺžku nohavíc. Je veľmi dôležité, aby hodnoty W a L boli uvedené v palcoch. Ak chcete nájsť dokonalé džínsy, je potrebné v prvom rade zvoliť správnu veľkosť. Aby sme to dosiahli, vynásobme palce centimetrami – s vedomím že 1 palec sa rovná niečo viac ako 2,5cm. Napríklad – máte nohavice označené W26 / L30. To znamená, že ich dĺžka je asi 75 cm a obvod pásu takmer 65 cm.

VEĽKOSTI DÁMSKYCH NOHAVÍC

Slovenské označenie dámskych veľkostí nám sú dobre známe – od „XXS“, cez „S“, „M“, „L“ až po „XXL“. Ich ekvivalent je európska veľkosť – kde sa dámske nohavice pohybujú v rozmedzí od 32 (najmenších) do 46 (najväčších). Veríme, že vedieť ako čítať označenia na štítkoch a zistenie vlastnej veľkosti, pre Vás nebude žiaden problém.

Ste teda pripravené hľadať dámske nohavice vo Vašej dokonalej veľkosti? Prajeme Vám príjemné nakupovanie!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie