Všetky objednávky prijaté od 27.6.2024 budú odosielané 31.7.2024
🕒 z dôvodu sťahovania skladových priestorov. Ďakujeme za pochopenie.

AKO VYBRAŤ DOKONALÝ ROZMER DÁMSKYCH NOHAVÍC?

AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ DÁMSKYCH NOHAVÍC

Pri výbere správnej veľkosti sú rozhodujúce dva rozmery – boky a pás. Najdôležitejšie je skontrolovať ich veľkosť. Na to budete potrebovať klasický krajčírsky meter. Je dobré vedieť, že obvod pásu meriame v jeho najužšom bode. V prípade bokov je to presne naopak a teda je potrebné boky merať v najširšom mieste. Znalosť Vašich rozmerov pomôže pri výbere správnych nohavíc.

AKO ČÍTAŤ DÁMSKE ROZMERY

Čítanie dámskych veľkostí môže byť o niečo ťažšie. Na štítkoch – vedľa štandardných veľkostí nájdeme označenia „W“ a „L“. Práve vďaka nim dokážeme nohavice dokonalo prispôsobiť aj bez skúšania. Napríklad pri online nakupovaní. Písmeno „W“ z anglického slova „width“, čo znamená šírku a v tomto prípade obvod pásu. Písmeno „L“ znamená dĺžku ( z anglického slova „lenght“) čiže ide o dĺžku nohavíc. Je veľmi dôležité, aby hodnoty W a L boli uvedené v palcoch. Ak chcete nájsť dokonalé džínsy, je potrebné v prvom rade zvoliť správnu veľkosť. Aby sme to dosiahli, vynásobme palce centimetrami – s vedomím že 1 palec sa rovná niečo viac ako 2,5cm. Napríklad – máte nohavice označené W26 / L30. To znamená, že ich dĺžka je asi 75 cm a obvod pásu takmer 65 cm.

VEĽKOSTI DÁMSKYCH NOHAVÍC

Slovenské označenie dámskych veľkostí nám sú dobre známe – od „XXS“, cez „S“, „M“, „L“ až po „XXL“. Ich ekvivalent je európska veľkosť – kde sa dámske nohavice pohybujú v rozmedzí od 32 (najmenších) do 46 (najväčších). Veríme, že vedieť ako čítať označenia na štítkoch a zistenie vlastnej veľkosti, pre Vás nebude žiaden problém.

Ste teda pripravené hľadať dámske nohavice vo Vašej dokonalej veľkosti? Prajeme Vám príjemné nakupovanie!