Všetky objednávky prijaté od 8.5.2024 budú odosielané 30.5.2024
🕒 z dôvodu čerpania dovolenky. Ďakujeme za pochopenie.

ŠATY PRE SVEDKA - ŠATY MÓDNE A ELEGANTNÉ

ŠATY PRE SVEDKA - ŠATY MÓDNE A ELEGANTNÉ

Šaty pre svedka by mali stelesňovať vážnosť situácie a zodpovednú úlohu. Zároveň musia byť elegantné, pohodlné, pomerne skromné, ale stále očarujúce. Najlepšou možnosťou sú šaty pre svedkyňu neutrálnych, klasických odtieňov. Výnimkou je červená, ktorá sa skvele hodí aj k sviatočnému outfitu. Dôležité je, že šaty pre svedka by nemali byť biele alebo čierne. Biela je farbou nevesty, zatiaľ čo čierna sa na svadbách tradične nenosí. Šaty by mali mať dĺžku po kolená alebo jemne pod kolená. Je to tiež jeden z prejavov svadobnej klasiky, ktorý dominuje vo svadobnej móde.

 

AKÁ JE VHODNÁ DĹŽKA ŠIAT PRE SVEDKA?

V prípade šiat pre svedka sú veľmi populárne dĺžky midi a maxi, rovnako ako šaty siahajúce po kolená. Výber šiat pre svedka sa môže prispôsobiť outfitu nevesty - ak sú jej šaty kratšie, môže si takúto možnosť dovoliť aj svedkyňa. Spoľahlivým návrhom sú nariasené šaty, ktoré nájdete v našej ponuke. Maxi dĺžka, prerušená efektným strihom odhaľujúcim nohy, vám umožní zachovať si ženskú eleganciu. Ďalšou výhodou týchto šiat pre svedka je výstrih v dekolte, ktorý je síce konzervatívny, ale zdôrazňuje siluetu postavy.

 

ŠATY PRE SVEDKA - AKO ZDÔRAZNIŤ SILNÉ STRÁNKY POSTAVY?

Ak chcete vylepšiť svoju postavu vhodnými šatami, bude dobré dodržať niekoľko rád. V prvom rade je nenahraditeľnou výhodou takýchto šiat zdôraznenie pásu. V takom prípade môžete pre svedka hľadať šaty s opaskom alebo gumičkou všitou v oblasti pásu. Môžete sa tiež rozhodnúť pre model, ktorý obopína celú postavu. Ak chcete zdôrazniť krivky v oblasti stehien, sú puzdrové šaty perfektnou voľbou, perfektne padnú v oblasti zadku. Ak chcete vyrovnať proporcie svojej postavy, mali by ste sa rozhodnúť pre „puf“ rukávy alebo rozšírené dno.

 

 

NA ČO SI DAŤ ZVLÁŠŤ POZOR?

Pri výbere šiat pre svedka stojí za to okrem estetiky venovať osobitnú pozornosť pohodliu pri nosení šiat. Šaty musia byť pohodlné na nosenie, nesmú obmedzovať pohyb, nesmú presvitať a príliš sa krčiť, ak si zvolíte kratší model. Ďalším dôležitým hľadiskom, pokiaľ ide o šaty pre svedkov, je ich vhodnosť. Nepoužívajte príliš hlboký výstrih alebo hlboké bočné rozparky. V prípade cirkevného obradu je lepšie, aby šaty pre svedka nemali odhalený chrbát, pokiaľ sa na obrad nerozhodnete nosiť sako. Ďalším tipom je, že látka, z ktorej je outfit vyrobený, by sa nemala pri chôdzi a tanci lepiť na nohy. Správne zvolené oblečenie vám umožní ľahko plniť povinnosti, ktoré si v daný deň musíte splniť- pomôcť neveste a ženíchovi. Správne zvolené šaty vám zaručia, že si užijete slávnostnú chvíľu naplno.