Všetky objednávky prijaté od 27.6.2024 budú odosielané 31.7.2024
🕒 z dôvodu sťahovania skladových priestorov. Ďakujeme za pochopenie.

VIAZANIE ŠNÚROK NA TOPÁNKACH - RÔZNE SPÔSOBY

VIAZANIE ŠNÚROK NA TOPÁNKACH - RÔZNE SPÔSOBY ŠNUROVANIA

Viazanie šnúrok na topánkach sa môžu javiť ako maličkosť a iba akcent v celom outfite. Často je to však úplne inak, pretože spôsob viazania šnúrok môže dokonca ovplyvniť povahu celého stylingu. Vhodným šnurovaním môžeme pridať húževnatý charakter, romantický vzhľad, športový štýl atď. Sú rôzne spôsoby viazania šnúrok na topánkach, to znamená podľa rôznych techník, môžu byť skvelým spôsobom, ako transformovať obuv, osviežiť vzhľad.

 

Trh nám ponúka rôzne šnúrky do topánok, v mnohých farbách. Toto sa oplatí využiť na jar 2021. Trendy sa najčastejšie odvolávajú na športovú obuv, tenisky, ale aj na šnurovacie topánky, najmä tie, ktoré sú v súčasnosti veľmi módne, majú vojenskú povahu, s masívnou podrážkou.

 

KTORÉ FARBY ŠNÚROK SI ZVOLIŤ PRE JARNÚ A LETNÚ SEZÓNU 2021?

Odporúčame zaobstarať si šnúrky vo farbách prírody. Vyberte si módne odtiene béžovej a tiež hnedé farby. Samozrejmosťou sú štandardné farby šnúrok na topánky ako biela a čierna. Môžu sa objaviť aj v inej verzii, napríklad ako saténové stuhy. Dodajú - dokonca aj dámskej športovej obuvi - romantický imidž. Na dovolenku odporúčame tiež použiť šnúrky v neónových farbách.

 

NAUČTE SA NIEKOĽKO OSVEDČENÝCH A ĽAHKÝCH ŠNUROVACÍCH TECHNÍK

Najjednoduchší a najobľúbenejší spôsob zaviazania šnúrok je ich jemné skrútenie. Táto metóda sa javí ako najtradičnejšia a najuniverzálnejšia.

 

Ďalšou zaujímavou a nie zložitou technikou je zaviazanie šnúrok na tzv „pruhy“. Vďaka tejto technike sa vytvárajú pruhy navzájom rovnobežne, čo vyzerá veľmi elegantne. Fungovať to bude napríklad v zaviazaných členkových topánkach.

Pestrejšia verzia klasického šnurovania s malým krížikom ich prekladá „veľkým krížom“. Pri tejto technike sa šnurovanie začína tradične, ale po každom ďalšom prechode sa šnúrka vedie zo spodu cez otvor umiestnený tesne nad ňou.

Ďalším a originálnym spôsobom viazania šnúrok do topánok je metóda „rebríka“. Táto technika dáva zaujímavý, mierne umelecký vzhľad. O čom to je? Všeobecná schéma je nasledovná:

Krok 1: šnúrka prevlečená cez oba otvory;

Krok 2: konce šnúrok stiahnite kolmo nahor cez susedné otvory;

Krok 3: koniec jednej šnúrky prevlečte cez opačnú časť šnúrky, usporiadanú zvisle, ktorá vznikne prevlečením šnúrky od prvého po druhé očko

Krok 4: potom vložte rovnaký koniec šnúrky kolmo na tretie očko;

Krok 5: Rovnaký postup zopakujte aj s druhým koncom šnúrky.

 

Rebríková metóda viazania šnúrok je vynikajúcim riešením pre tenisky. Spôsobov viazania šnúrok do topánok je naozaj veľa. Názvy šnurovacích techník najlepšie ilustrujú zamýšľaný konečný výsledok, napr .:

- šikmé šnurovanie topánok;

- šnurovanie na šachovnici;

- šnúrky „bez viazania“;

- šnurovanie ako zips;

- šnurovanie - slučky a iné.

 

Viazanie šnúrok do topánok rôznymi spôsobmi sa ukazuje ako dobrý spôsob, ako zdôrazniť jarný styling.

 

Prečítajte si tiež:

 

- Čižmy na jar 2021

- Čižmy ako hit sezóny

- Čižmy s perlami