POSTAVA JABLKO A ŠTYLIZÁCIE OUTFITOV

Postava nazývaná jablko sa vyznačuje väčšou zaoblenou časťou okolo brucha a pásu a oveľa štíhlejším zvyškom tela. Žena s touto postavou má plecia a boky podobnej šírky, zvyčajne úzke boky a malý, plochejší zadok. Postava jablka je často s vyčnievajúcim bruškom. Veľkou výhodou postavy jablkového typu sú štíhle, dlhé a tvarované nohy - lýtka aj stehná. Pekné a proporcionálne poprsie je často výhodou.
Niekedy chce žena s „jablkovou“ postavou prispôsobiť outfit a potrebuje módnu optickú korekciu dĺžky krku. Svet módy si pre postavu v tvare jablka pripravil množstvo štýlov.

Ak chcete dosiahnuť vynikajúci účinok, stojí za to držať sa niekoľkých najdôležitejších pokynov, ktoré zahŕňajú:
- „stavba pásu“ a skrytie bruška;
- optické predĺženie krku, dôraz na dekolt, a teda zoštíhlenie trupu;
- zvýraznenie silných stránok, teda tvarovaných nôh.

-    Dámske mikiny
-    Dámske nohavice

POSTAVA TYPU JABLKA A PREDMETY ŠATNÍKA, TEDA „MUST HAVE“ KÚSKY

Pýtate sa, aké kúsky oblečenia sú základom pre veľmi dobré a presné štylizácie pomocou jablkovej figúry? Navrhneme niekoľko módnych trikov, ktoré nádherne predstavia siluetu jablka. Začnime zvýraznením krásnych nôh. Práve oni hrajú hlavnú úlohu v stylingu pre postavu jablka, ich úlohou je upútať pozornosť.
Odporúčame nohavice s vysokým pásom, ktoré sa perfektne hodia k nášmu pásu. Ďalším stylingovým návrhom pre postavu jablka sú joggeri - veľmi módne v tejto sezóne a počas celého roku 2021. Nohavice typu jogger zdôraznia pekné nohy. Jedná sa o nohavice, ktoré sa zužujú smerom nadol a končia ozdobným lemovaním tesne nad členkom. V páse je pohodlná guma so sťahovacími šnúrkami na prispôsobenie.
Dámske legíny dobre poslúžia aj v outfitoch žien s jablkovou siluetou. Dajme si aj tie, ktoré majú push-up efekt ženského zadku. Môžu mať farebné výtlačky.
Doplníme tesné a obtiahnuté legíny módneho stylingu o voľnejší, nepriliehavý vrch. Môže to byť sveter - najlepšie výstrih do V alebo voľnejšia košeľa. Ďalším nápadom je obliecť si jednoduché tričko voľného strihu, dlhý sveter alebo rozopnutú dlhú bundu.

POSTAVA JABLKA A ŠTYLIZÁCIE? ČO INÉ SA OPLATÍ MAŤ V ŠATNÍKU? 

Zavinovacie šaty sa odporúčajú ženám s jablkovou siluetou. Dokonale - cez výstrih - pretiahnu krk a trup a ukážu pekné prsia. Výhodou takýchto šiat je zdôraznenie pásu. U žien s postavou podobnou jablku je osvedčená dĺžka tesne pod kolená. Pekne zvýrazní štíhle lýtka. Na krk sa oplatí zavesiť dlhý náhrdelník so zaujímavým príveskom alebo súpravou rôznych retiazok, perál a korálikov.

-Topánky na podpätkoch
-Dámske čižmy

AKÉ FARBY BUDÚ NAJLEPŠIE V ŠTÝLOCH PRE ŽENY S JABLKOVOU POSTAVOU

Styling pre ženy s postavou jablka je rozmanitý. Stojí však za to dodržiavať niekoľko pravidiel:
- tmavší vrch stylingu bude dobre fungovať, je hladký, relatívne rovný, bez vzorov alebo potlačí;
- na druhej strane stojí za to zvoliť ľahšiu spodnú časť stylingu s akcentom zdôrazňujúcim túto časť, napríklad prostredníctvom vzorov alebo zaujímavých dámskych čižiem.

Pozri tiež:
Obrázok presýpacích hodín a štylizácie
Postava hrušky a štylizácie

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie